Hizmetlerimiz

KapatDetaylar

FASON KUMAŞ LAMİNASYONU

Müşterilerimizin kumaşları, titizlikle ve en az fire ile Termoplastik (CoPA, CoPES ve EVA) ve Reaktif PU (Poliüretan) yapıştırıcılar ile birbirine yapıştırılır. Bu işlemimiz 2 farklı şekildedir.

Termoplastik Yapışkanlar Kullanılarak

Isıtılan termoplastik yapışkan, iki kumaşın arasına baskı yoluyla aktarılır ve soğutulduktan sonra işlem tamamlanır. Genelde fiyat avantajından ve imalat sonrası hemen yapışma sağlandığı için zaman tasarrufundan dolayı tercih edilir. Kuru temizleme ve 40 C’de yıkama mukavemetine sahip bu yapıştırma şeklinde genelde ince ve orta kalınlıktaki örme, dokuma ve nonwoven kumaşlar tercih edilir ve yumuşak ve orta sertlikteki tuşe beklentileri karşılanır.

Reaktif Poliüretan (PU) Yapışkanlar Kullanılarak

Termoplastik yapışkanlar gibi ısıtılarak uygulanmaktadır. Havadaki nem sebebi ile işlemin tamamlanabilmesi için belirli bir süre kuruması beklemenmelidir. Genelde zor yapışan ya da yüksek yıkama direnci istenilen kumaşları birbirine yapıştırma ya da film, membran ve nonwoven gibi kumaş dışındaki materyalleri kumaşa yapıştırmak için kullanılır. Bu yapıştırma türü; termoplastik yapışkanların yapışma gücünün yetmediği ağır, gözenekli ve silikonlu kumaşlarda özellikle tercih edilir. Laminasyon işleminden sonra yapışma mukavemeti yüksektir. Bu özelliğinden dolayı, denim kumaşlara yapılan polar laminasyonlarından sonra uygulanabilen taş yıkama gibi bitim işlemlerine karşı dayanıklıdır.