Teknoloji

KapatDetaylar

Teknik Olarak

PU Membran kaplanmış kumaşlarımız %100 sıvı ve rüzgar geçirmez olup nefes alma özelliğine de sahiptir.

Nasıl nefes alır?

Su, buhara dönüşürken moleküllerinde kırılma meydana gelir. Ve bu moleküller suyun moleküllerinden daha küçüktür. Bu küçük moleküllerin geçebileceği fakat su moleküllerinin geçemeyeceği mikro gözeneklere sahip olan Membranlarımız suyu kesinlikle içine geçirmez, fakat bu küçük su buharını dışarıya atar. Bu özelliği şu şekilde de açıklamak mümkündür: İnsan vücudu ile yaşadığı çevre arasında ısı ve nem farkı vardır. Bex PU membran kaplanmış kumaşlarımız işte bu nem ve ısı farkını kullanarak insan vücudunun sahip olduğu nem ve ısıyı, dış çevreden gelene karşı bir baskı olarak kullanmakta ve bu basınç farkını kullanarak nemi ve ısıyı dışarıya atmaktadır. Bu esnada terleme ve ısı yükselmesi sırasında oluşan yüksek basınç, nispeten alçak basınca sahip olan dış çevreye doğru itilir. Böylece Membranlı kumaşlarımızdan imal edilmiş yatak ve yastık koruyucularda, spor giyimde ve koruyucu giysilerde su buharı dışarı atılır, fakat içeri kesinlikle su geçmez.

Neden Nefes alması bu kadar önemlidir?

Yatak ve yastık koruyucu olarak kullanılan kumaşlarımız öncelikle yatağınızı her türlü sıvıdan, kirden, tozdan ve astıma sebep olacak akar ve bakterilerden korur. Sağlıklı, konforlu ve temiz bir uyku sağlar. Ayrıca yatağınızın ömrünü uzatır.

Spor ve koruyucu giysi imalatında kullanılan kumaşlarımız da performansın arttığı ve terlemenin oluştuğu tüm ısı koşullarında teri dışarı atar ve vücudun kuru kalmasını sağlar. Aynı zamanda da her türlü sıvının içeri geçmesini önler. Bu da sporu daha sağlıklı yapabilmeyi, terliyken rüzgardan etkilenmemeyi ve vücudu en kısa zamanda kurutmayı sağlar. Ve tabii ki yağmur, kar ve her türlü sıvının sporu aksatmasını önler.