FORGOT YOUR DETAILS?

Teknik Olarak

TPU Membran lamine edilmiş kumaşlarımız %100 sıvı geçirmez olup nefes alma özelliğine sahiptir.

Nasıl nefes alır?

Su, buhara dönüşürken moleküllerinde kırılma meydana gelir. Bu moleküller suyun moleküllerinden daha küçüktür. Bu küçük moleküllerin geçebileceği fakat su moleküllerinin geçemeyeceği mikro gözeneklere sahip olan TPU Membran suyu geçirmez fakat bu küçük su buharını dışarıya atar. Bu özelliği şu şekilde de açıklamak mümkündür: İnsan vücudu ile yaşadığı çevre arasında ısı ve nem farkı vardır. TPU membran lamine edilmiş kumaşlarımız işte bu nem ve ısı farkını kullanarak insan vücudunun sahip olduğu nem ve ısıyı, dış çevreden gelene karşı bir baskı olarak kullanmakta ve bu basınç farkını kullanarak nemi ve ısıyı dışarıya atmaktadır. Bu esnada terleme ve ısı yükselmesi sırasında oluşan yüksek basınç, nispeten alçak basınca sahip olan dış çevreye doğru itilir. Böylece Membranlı kumaşlarımızdan imal edilmiş yatak ve yastık koruyucularda, spor giyimde ve koruyucu giysilerde su buharı dışarı atılır, fakat içeri kesinlikle su geçmez.

Neden Nefes alması bu kadar önemlidir?

Yatak ve yastık koruyucu olarak kullanılan kumaşlarımız öncelikle yatağınızı her türlü sıvıdan, kirden, tozdan ve astıma sebep olacak akar ve bakterilerden korur. Sağlıklı, konforlu ve temiz bir uyku sağlar. Ayrıca yatağınızın ömrünü uzatır.

Spor ve koruyucu giysi imalatında kullanılan kumaşlarımız da performansın arttığı ve terlemenin oluştuğu tüm ısı koşullarında teri dışarı atar ve vücudun kuru kalmasını sağlar. Aynı zamanda da her türlü sıvının içeri geçmesini önler. Bu da sporu daha sağlıklı yapabilmeyi, terliyken rüzgardan etkilenmemeyi ve vücudu en kısa zamanda kurutmayı sağlar. Ve tabii ki yağmur, kar ve her türlü sıvının sporu aksatmasını önler.

Kumaş Özellikleri

Alez Kumaşı

  • %100 sıvı geçirmezdir.
  • Nefes alabilir. Su buharını dışarı atar. Uyurken terlediğimizde bu ter kısa zamanda kurur ve temiz, kuru, rahat ve konforlu bir uyku sağlar.
  • İnce, esnek ve yumuşaktır, cildinizle uyumludur, ses yapmaz.
  • Toz, kir nem ve sıvıyı tamamen önleyen TPU membran ile lamine edildiğinden yatağınızı korur ve ömrünü uzatır.
  • Uzun ömürlüdür. 90 0C sıcaklıkta 100 defa yıkanabilir.
  • Kullanımı kolaydır. Ütü gerektirmez/önerilmez. Yıkadıktan sonra sererek kurutulmalıdır.
  • Ev, otel, hastane ve huzurevleri için üretilecek yatak ve yastık koruyucularda kullanılmak için idealdir.

Akbez yatak ve yastık koruyucularla yatağınızı ferah tutun!

% 100 su geçirmez ve nefes alabilen poliüretan arka yüzeyi ile yatağınızı kan, idrar, leke ve diğer vücut sıvılarına karşı korur.

Alez Kumaş

Su Geçirmez

Makinede Yıkanabilir

Antibakteriyel

Yumuşak Doku

İnce ve Esnek

Nefes alabilir

Ses Yapmaz

TOP