FORGOT YOUR DETAILS?

Hakkımızda

1958 yılında İstanbul’da kurulmuş olan, tekstil sektörünün köklü firmalarından Bezci Tekstil Sanayi AŞ bünyesinde başladığımız sıvı geçirmez/nefes alabilir kumaş, yatak ve yastık koruyucuları ile hasta temizleme lifi üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerimizi; 2011 yılında, ürün odaklı çalışmalarımızı artırmak, daha genç ve dinamik bir yapıda çalışmalarımıza devam etmek amacıyla kurduğumuz Akbez Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ bünyesine taşıdık.

Akbez Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ olarak; 2011 yılından günümüze sürdürdüğümüz inovatif çalışmalar doğrultusunda ürün gamımızı çeşitlendirerek, ürettiğimiz teknik özellikleri yüksek kumaşlarla tüketiciye yönelik çözümler geliştirmeye odaklandık. Aylık 250.000 adet üretim kapasitemizle yurt içi ve yurt dışında sektörün önde gelen firmaları için üretimini gerçekleştirdiğimiz yatak koruyucu, yastık koruyucu, yorgan, yastık ve yatak pedi çeşitleriyle; ev, otel ve medikal tekstil sektörünün önemli bir oyuncusu haline geldik.

2020 yılına geldiğimizde, gelişen ve büyüyen hedef pazar içerisinde öne çıkan tüketici ihtiyaçlarını kendi markamızla karşılamaya karar verdik ve bu kapsamda çalışmalarımıza başladık. Kullanıcı odaklı tasarım anlayışı ile olumlu müşteri deneyimini esas alan markamız wellbed®, 2021 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi.

Her geçen gün operasyon kalitemizi geliştirerek, 2022 yılında faaliyetlerine başlayan wellbed® markamızı daha geniş kitlelere ulaştırmak ve toplum genelinin hijyenik ve güvenli uykuya erişimini sağlamak için çalışıyoruz. Gelişen dünya normlarına ayak uydurmak için dijital kanallara ve inovasyona yatırım yapmayı sürdürerek; global standartlarda çağdaş bir hizmet anlayışıyla, temel değerlerimizden ödün vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Kurumsal Değerlerimiz

  • Sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeyi tüm paydaşlarımızla paylaşarak uzun vadeli fayda sağlamak,
  • Sürdürülebilirlik ilkemiz çerçevesinde kaynaklarımızı etkin ve verimli bir şekilde kullanmak,
  • Ürün kalitemizden ödün vermeden sürekli yeniliği ve gelişimi amaçlamak,
  • Açık iletişim yoluyla çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle açık ve dürüst ilişkiler kurmak,
  • Çalışanlarımıza ve tüm paydaşlarımıza verdiğimiz değer ile olumlu bir ekip ve aile ruhu hissi yaratmak,
  • Şirket içinde bir öğrenme kültürü yaratarak sürekli gelişimin ve öğrenmenin takipçisi olmak.
TOP